Antik & Auktion 2012/3

Posted on: No Comments

Jag hade äran att plåta senaste omslaget till Antik & Auktion hemma hos passionerade  antikhandlaren Karin Laserow. Karin driver tillsammans med sin dotter Liza det internationellt framgångsrika Laserow Antiques med filialer i Sverige och New York. Karin har varit verksam i antikvärlden i över trettio år och 2009 etablerade de sin verksamhet i New York som erbjuder sina kunder en stilsäker blandning av svensk 1700-tal och modern design. Kika in på deras hemsida och låt er inspireras! Och läs mer om det vackra brickbordets historia i senaste numret av Antik & Auktion.